Ogórki małosolne na sucho
Canva.com

Obierasz tak ogórka? To dlatego jest gorzki...

Ogórki to warzywa, które cieszą się dużą popularnością w kuchniach na całym świecie. Są smaczne, zdrowe i uniwersalne, ale czasami potrafią być gorzkie, co psuje smak potraw. Warto wiedzieć, że istnieje prosty sposób na pozbycie się gorzkiego smaku ogórka.
Reklama

Dlaczego ogórki są gorzkie?

Gorzki smak ogórków może wynikać z różnych przyczyn. Czasami jest to spowodowane nieodpowiednimi warunkami uprawy, takimi jak niedostatek wody czy zbyt wysoka temperatura. Gorzkość może być również efektem wystawienia ogórka na zbyt intensywne słońce lub związana z odmianą ogórka.

Od którego końca obierać ogórka?

Jeśli chcesz uniknąć gorzkiego smaku ogórka, zacznij obierać go od końca, który był przyczepiony do rośliny. Właśnie w tej części znajduje się większość gorzkich substancji. Zacznij obierać skórkę od tej strony, a następnie kontynuuj w kierunku przeciwnym do środka. Ten prosty trik sprawi, że ogórki będą smakować lepiej.

Jak rozpoznać, który koniec ogórka był przyczepiony do rośliny?

Zazwyczaj koniec ogórka, który był przyczepiony do rośliny, jest bardziej zaokrąglony i ma większą ilość szypułki.

Reklama

Jeśli masz wątpliwości, sprawdź, która strona ogórka wydaje się być bardziej zaokrąglona i zacznij obierać skórkę od tego końca.

Prosty trik na dobre ogórki

Jeśli nie chcesz obierać skórki ogórka, a jednocześnie uniknąć gorzkiego smaku, możesz zastosować inny sposób. Przed pokrojeniem ogórka, wystarczy pokroić mały kawałek z końca, który był przyczepiony do rośliny, a następnie pocierać obie strony ogórka tym kawałkiem. Pozwoli to na wydobycie gorzkich substancji z ogórka.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama