orzechy brazylijskie w miseczce
canva.com

Pasta z orzechów brazylijskich – sprawdzony przepis

Pasty orzechowe są popularne nie tylko wśród wegan czy wegetarian, ale również w codziennej diecie każdego, przeciętnego Kowalskiego. Mogą one wzbogacić smak owsianki czy koktajlu, albo stać się niezastąpionym składnikiem słodkiego deseru. Świetnie Komponują się również z różnymi placuszkami i kanapkami z masłem orzechowym i owocami. Pasta z orzechów brazylijskich to prawdziwa gratka dla każdego łakomczuszka. A jak ją zrobić domowym sposobem?
Reklama

Pasta z orzechów brazylijskich – jak zrobić?

Oczywiście można pójść na łatwiznę i kupić gotową pastę z orzechów brazylijskich. Ale ta domowa, z pewnością będzie smakowała NAJLEPIEJ. A dodatkowo będziemy mieć pewność co do tego, jaki ma skład.

Aby wzbogacić smak takiej pasty, warto dodać jeszcze inne składniki, prócz orzechów brazylijskich. Jakie?

• 40 g orzeszków włoskich • Około 5 łyżek oleju • 160 g orzechów brazylijskich • Naturalny miód – jakieś 2 łyżki • Dosłownie szczypta soli

Jeśli nie lubisz dosładzanych past, możesz pominąć miód, ale ten składnik doda paście dodatkowego wyrazu.

Najlepsze jest samo przygotowanie. Bo chyba nie ma łatwiejszej rzeczy na świecie. Wystarczy, że umieścisz wszystko w kielichu blendera i włączysz go na największej mocy.

Na bieżąco oceniaj konsystencję Twojej pasty z orzechów brazylijskich i sprawdzaj, czy jest już odpowiednia. Może być całkiem gładka, lub z drobnymi grudkami – niektórzy lubią, kiedy coś im chrupie między zębami w trakcie jedzenia.

Reklama
orzechy brazylijskie na talerzyku
canva.com

Orzechy brazylijskie – czy są zdrowe?

Wiele osób (szczególnie tych, które zdecydowały się na dietę redukcyjną) zastanawia się, czy orzechy brazylijskie (i nie tylko) są zdrowe.

Czy tuczą? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – wszystko w nadmiarze może nam szkodzić. Orzechy są dość kaloryczne. Jednak jeśli będziemy je jeść tylko w odpowiednich ilościach to możemy mieć pewność, że nam nie zaszkodzą, a ponadto dostarczą naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Reklama
Autor - Monika Ludkiewicz
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
m.ludkiewicz@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama