Woda
Canva.com

Pijesz szklankę wody przed snem? Nie popełniaj tego błędu!

Spokojny wieczór, tuż przed położeniem się spać. Otuleni ulubioną piżamą, ścielimy delikatnie łóżko, a obok – na nocnym stoliku – kładziemy szklankę z wodą w razie, gdyby w nocy dopadło nas pragnienie. W którym momencie popełniamy błąd? Okazuje się, że odsłonięta szklanka z napojem może „sprowadzić na siebie kłopoty”! Czego się więc wystrzegać, a o co zadbać? Podpowiadamy!
Reklama

Butelka lepszą opcją

Dlaczego lepiej postawić obok łóżka na przykład małą, plastikową butelkę z wodą zamiast „zwykłej” szklanki? Odpowiedź jest prosta – właśnie w ten sposób zabezpieczamy napój przed zanieczyszczeniami, które mogą pojawić się na powierzchni przez noc. Odsłonięta szklanka z wodą może bowiem stać się miejscem, w którym chętnie zagoszczą np. owady. Tacy „goście” pojawiają się przykładowo w momencie, gdy zasypiamy przy otwartym oknie. Na powierzchni z łatwością gromadzi się także – niewidzialny na pierwszy rzut oka – kurz. Warto więc zminimalizować ryzyko przedostania się nieproszonych elementów do wody, którą będziemy chcieli spożyć.

Krok od zwarcia

Zmatowiała szklanka pełna wody na ciemnym tle.
Canva
Reklama

Wystarczy chwila nieuwagi, by już jednym ruchem strącić stojącą obok szklankę z wodą. Oprócz wybudzającego ze snu hałasu może pojawić się problem w postaci zalania znajdujących się wokół rzeczy. Kłopot stanie się poważniejszy w momencie, gdy niedaleko znajdują się sprzęty elektroniczne lub kable – w ekstremalnym przypadku może pojawić się nawet zwarcie.

Zmiana smaku

Woda w szklance może zmienić swój smak. Jak to możliwe? Wszystko przez oddziałujące na nią czynniki, które mogą sprawić, iż płyn stanie się np. gorzki lub kwaśny. Wspomniany już kurz, a także np. wysoka temperatura mogą przyśpieszyć niektóre procesy zachodzące w wodzie, która finalnie będzie smakować nieco inaczej.

Wybicie z rytmu

Kiedy wypijemy szklankę wody tuż przed snem lub między drzemkami, możemy spodziewać się niespokojnej nocy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – wszystko przez działanie naszego organizmu, który dba o odpowiednie oczyszczanie.

Reklama

Stąd też po takim toaście niedługo później konieczna będzie wizyta w toalecie. W momencie gdy jest to jedynie incydentalny przypadek, nie powinno być większego problemu. Sytuacja nieco komplikuje się w momencie, gdy spożywamy więcej płynów na noc – wówczas nasze „nocne wędrówki” będą częstsze, a to już może odbić się na jakości snu.

Jak widać, niektóre sytuacje mogą być bardzo zaskakujące! Warto jednak zadbać o detale po to, by cieszyć się spokojnym snem, a rano wstać z energią i radością.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama