Makaron a la carbonara
Canva

Tak zrobisz spaghetti carbonara w wersji #fit. Wystarczy zamienić te składniki

Tradycyjna carbonara przygotowywana jest z pszennego i małowartościowego makaronu, tłustego boczku i równie tłustej śmietany. A gdyby tak odchudzić te danie i nadal móc cieszyć się jego cudownym smakiem?
Reklama

Poniższy przepis dokładnie to robi. Fit spaghetti carbonara przełamuje błędne myślenie, jakoby dieta miała być czymś strasznym.

Jak przygotować fit carbonarę?

Podstawą makaronu carbonara jest oczywiście makaron, z którego - wbrew pozorom - wcale nie trzeba rezygnować na diecie, bo to, co czyni go wysokokalorycznym, to po prostu tłuste sosy, przygotowywane na bazie śmietany i innych tłustych składników. Na dwie porcje należy użyć ok. 200 gramów makaronu. Może być to makaron gryczany, żytni lub ewentualnie nawet ten pszenny, jeśli nie przepada się za pełnoziarnistymi produktami. W czasie, w którym makaron będzie się gotować, przygotować wszystkie dodatki, które będą potrzebne w późniejszym czasie, czyli wbić do miski sześć jajek, a na desce pokroić kilka plasterków chudej szynki w kostkę oraz przygotować garść posiekanego szczypiorku wraz z natką pietruszki.

Reklama

Nawet zdrowsze i bardziej dietetyczne spaghetti carbonara nie istniałoby bez chociażby minimalnego dodatku mięsa, dlatego szynka jak najbardziej jest wskazana, a wręcz konieczna. Należy dość mocno przysmażyć ją na niewielkiej ilości oliwy z oliwek bądź masła, a gdy stanie się rumiana lub wręcz lekko chrupiąca, przełożyć do niej cały makaron i od razu zalać wszystko jajkiem, a następnie doprawić dużą ilością mielonego czarnego pieprzu oraz solą do smaku. Jajek nie należy przesmażyć, dlatego powinno się przytrzymać je na patelni dosłownie przez kilka minut. Po tym czasie danie można już wyłożyć na talerz i posypać szczypiorkiem oraz natką pietruszki.

Ile kalorii ma fit carbonara?

Taka podstawowa wersja fit spaghetti carbonara w jednej porcji (przepis został podany na dwie porcje) ma zaledwie jakieś 700 kalorii. Doskonale sprawdzi się w roli dania obiadowego, jak również i posiłku śniadaniowego, spożywanego przed mocnym treningiem lub innym intensywnym wysiłkiem fizycznym (chociażby fizyczną pracą).

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama