Białe firanki z zasłonami w oknie
pexels.com

Wsyp ją do prania firanek, a efekt bieli Cię zadziwi

Pranie firanek spędza Ci sen z powiek? Znamy sposób na to, żeby Ci to ułatwić! Uzyskasz piękną biel i usuniesz żółte refleksy, jeżeli wrzucić do prania jeden składnik, który posiadasz w swojej kuchni. Jaki? Sprawdź!
Reklama

Jak wybielić firanki domowym sposobem?

Firanki to piękna ozdoba okien, która zawsze dobrze się prezentuje. Jednak, aby tak pozostało, musisz o nie odpowiednio zadbać. Zachowają perfekcyjną biel, jeżeli będziesz je regularnie prać w odpowiednich środkach. Nie musisz wydawać fortuny na profesjonalne proszki i wybielacze. Wystarczy, że skorzystasz z naszych domowych sposobów, które zagwarantują Ci sukces!

Dodaj sól do prania firanek

Firanki możesz wybielić solą i octem. W jaki sposób? Wystarczy, że do 10 litrów wody wsypiesz 4 łyżki soli kuchennej. W takim roztworze mocz firanki przez kilka godzin. Następnie je dokładnie wypłucz. Wyschną, kiedy powiesisz je na karniszu.

Zamiast soli możesz również użyć tradycyjnego octu. Oba składniki charakteryzują się właściwościami antystatycznymi, a więc sprawią, że materiał będzie mniej przyciągał kurz.

Reklama

To ważne w szczególności w przypadku firan, które uszyto ze sztucznych tkanin.

Firanki /zasłony wiszące w oknie
pexels.com

Dobrym pomysłem jest również postawienie na sok z cytryny. Wystarczy, że dodasz go odrobinę do prania. Po wyciągnięciu z bębna firanki będą nie tylko idealnie białe, ale również pachnące!

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama