Jak wytrwać w swoich postanowieniach?

Psychologia Czwartek, 9 stycznia 2020
Oceń:
4 / 12 głosów

jak wytrwać w postanowieniach

Nowy rok, nowy miesiąc, tydzień, czas przeprowadzki czy inne, ważne wydarzenie, zawsze jest okazją do tego, by robić sobie jakieś postanowienia. Jedni chcą schudnąć i znów cieszyć się swoją dawną sylwetką, inni marzą o tym, aby w końcu odłożyć odpowiednią ilość pieniędzy i wybudować dom, albo wyjechać na zagraniczną wycieczkę.

Lubimy robić postanowienia, ale tak naprawdę rzadko udaje nam się ich dotrzymać. Jak wytrwać w swoich postanowieniach? Co zrobić, żeby wprowadzić plany w życie, a nie tylko wiecznie o nich mówić?

Jak wytrwać w postanowieniach?

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić! Bo niestety, aby wytrwać w swoich postanowieniach, trzeba mieć niesamowicie silną wolę. Jeśli umawiasz się sama ze sobą, że od teraz jesz tylko zdrowo i wytrzymujesz do wieczora, a wieczorem zajadasz czekoladę, popychając ją kebabem no to miej pewność, że niewiele Wiesz o silnej woli.

Z pokusami można walczyć, ale trzeba wiedzieć jak. Silną wolę można wyćwiczyć i zbudować ją niczym muskuły, które powstają podczas intensywnych treningów na siłowni. Nie musisz poprawiać sobie nastroju małymi grzeszkami, które zamieniają się w duże.

Ćwicz i zarabiaj!

Zjadasz czekoladę, bo dzięki niej przez chwilę czujesz się lepiej? Zacznij ćwiczyć. Sport daje tyle pozytywnych emocji, że nie będziesz już szukać innego poprawiacza nastroju. A może w chwilach słabości wolisz pójść na zakupy i kupić coś, czego na dobrą sprawę nie potrzebujesz? Załatw sobie dodatkowe zlecenie, a zobaczysz, że zarabianie pieniędzy daje większą frajdę niż ich wydawanie.
Jak wytrwać w swoich postanowieniach? Przeczytaj!

Zobacz też:
Czy tatuaż boli? Jak dbać o tatuaż?
Twój związek się rozpada? Doceń partnera, a wszystko się zmieni!
3 seriale na Netflix, które warto obejrzeć

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że zrobione jest lepsze od doskonałego. Jeśli wmówisz sobie, że jeszcze nie czas na poważne działania, bo nie jesteś z jakiegoś powodu gotowa, to tak właśnie będzie. Pozostaniesz w świecie marzeń i planowania i nie zrobisz ani jednego kroku naprzód. Może też zdarzyć się, że cofniesz się do tyłu. Pamiętaj... choćby mały gest z Twojej strony przybliżający Cię do realizacji planów staje się trwaniem w Twoich postanowieniach.

Źródło: pixabay.com