cienie pod oczami

Cienie pod oczami – przyczyny, leczenie domowymi sposobami, zapobieganie

Cienie pod oczami to zmora niejednej kobiety. Z pewnością nie wyglądają ładnie. Powstają, kiedy się nie wysypiasz i jesteś przemęczona. Możesz się jednak wspomagać domowymi sposobami, aby im zapobiegać lub je redukować. Jakimi?
Reklama

Cienie pod oczami – przyczyny

Przyczyny sińców pod oczami mogą być naprawdę różne — od błahych po zdecydowanie poważniejsze. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Właśnie dlatego prześwitujące naczynia krwionośne sprawiają, że przybiera ona fioletowy odcień. Sińce pod oczami mogą być spowodowane na przykład niewyspaniem się i przemęczeniem. Proces starzenia się również może mieć wpływ na zasinienie pod oczami. Upływający czas sprawia, że skóra staje się w tych miejscach jeszcze cieńsza. U niektórych osób z alergią również mogą pojawiać się sińce pod oczami, a także i u tych, które zbyt długo siedzą przed komputerem i telewizorem. Używki także mają wpływ na ich pojawienie się. Jednak są też poważniejsze przyczyny pojawiania sińców pod oczami.
Reklama
Należy do nich anemia, wyniszczenie organizmu, choroby nerek, wątroby czy tarczycy.

Na jakie choroby mogą wskazywać?

Sińce pod oczami nie są objawem konkretnej choroby. Jednak mogą one wskazywać na wiele dolegliwości. Jeśli pojawiły się one u Ciebie, to lepiej udaj się do lekarza, aby upewnić się, że nie dolega Ci nic poważniejszego. Zasinienia pod oczami mogą pojawić się na przykład przy chorych nerkach, wątrobie, tarczycy, a także i zaburzeniach krążenia.
zamyślona kobieta w spiętych włosach i  z płatkami pod oczami
zdjęcie ilustrujące/Canva

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Nie ma co ukrywać, że sińce pod oczami nie wyglądają zbyt ładnie.
Reklama
Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na to, aby sobie z nimi poradzić. Jakie są najlepsze domowe sposoby na sińce pod oczami?
  • masaż kostkami lodu — ochłodzenie okolic oczu spowoduje, że zmniejszy się opuchlizna, a skóra odzyska naturalny koloryt
  • okład z plasterków ogórka — to cudowne warzywo zmniejsza obrzęk i opuchliznę. Co więcej, doskonale łagodzi też podrażnienia. Zdecydowanie korzystnie wpływa na wygląd skóry. Podobnie działają też plasterki jabłka czy skórki z ziemniaka. Okłady z powyższych wystarczy stosować przez około 20 minut
  • torebki herbaty — wystarczy przyłożyć je na około 10 minut po ostudzeniu. Opuchlizna będzie widocznie zlikwidowana niemalże od razu

Cienie pod oczami – zapobieganie

Powstawaniu cieni pod oczami można zapobiec.
Reklama
Najważniejsze jest właściwe odpoczywanie i wysypianie się. Istotne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu, a także zbilansowana dieta. Możesz też robić okłady z wymienionych wcześniej owoców i warzyw lub herbaty. W drogeriach i aptekach znajdziesz też wiele kosmetyków przeznaczonych do tego celu.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama