Sardynki
Canva.com

Chcesz zadbać o zdrowe serce? Jedz sardynki!

Sardynki to małe rybki, które mają wielką, zdrowotną moc. Są źródłem kwasów Omega-3 i Omega-6. Jak wpływają na nasze serce i układ krążenia?
Reklama

Małe rybki o wielkiej mocy

Sardynki
Canva.com

Sardynki to rodzaj ryb, które są uważane za zdrowe dla organizmu. Są niskokaloryczne i bogate w białko. Sardynki można znaleźć w puszkach lub słodkiej wodzie. Istnieje wiele sposobów przygotowania sardynek, w tym grillowanie, smażenie na patelni, gotowanie, i pieczenie.

Sardynki są często spożywane z krakersami, chlebem lub makaronem, a także w sałatkach i zapiekankach. Są również świetną przekąską, ponieważ są bogate w białko i niskokaloryczne. Są zdrowym wyborem i są świetnym sposobem na dodanie większej ilości białka do diety.

Reklama

Sardynki są również dobrym źródłem witaminy D, potasu, magnezu i fosforu. Są również dobrym źródłem selenu i jodu oraz źródłem witamin z grupy B.

Zdrowotny wpływ sardynek

Kwasy tłuszczowe są ważne dla organizmu, ponieważ dostarczają energii, pomagają we wzroście komórek i pomagają we wchłanianiu witamin i minerałów. Kwasy tłuszczowe znajdujące się w sardynkach są doskonałym źródłem omega-3, które są ważne dla zdrowia serca. Wykazano, że kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejszają ryzyko chorób serca i udaru mózgu.

Sardynki
Canva.com

Sardynki to rodzaj ryb o wysokim poziomie histaminy. Histamina jest aminokwasem, który wywołuje reakcje alergiczne u niektórych osób, w tym obrzęk i pokrzywka. Ważne jest również, aby pamiętać, że sardynki zawierają dużą ilość witaminy B12, która jest niezbędna do funkcjonowania układu nerwowego.

Top 6 pomysłów na sardynki w diecie

  1. Grillowane sardynki z tymiankiem
  2. Pieczone sardynki a'la sardinhas assadas
  3. Sardynki z chrzanem
  4. Sardynki w occie winnym
  5. Pasztet z sardynek
  6. Zapiekanka makaronowa z sardynkami
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama