Awokado
Canva.com

Co jeść aby przytyć? Te produkty powinny się znaleźć w Twojej diecie

Spożywanie wystarczającej ilości kalorii jest niezbędne do przybierania na wadze i wzrostu mięśni. Pomimo faktu, że nie ma jednej uniwersalnej strategii spożycia kalorii, niektóre pokarmy są bogatsze w kalorie i mogą przyczynić się do wzrostu ogólnego spożycia kalorii.
Reklama

Orzechy - źródło białka

Jako doskonałe źródło białka i zdrowych tłuszczów, orzechy są fantastyczną opcją dla osób, które chcą zwiększyć spożycie kalorii. Bogate w kalorie orzechy nerkowca, orzechy makadamia i migdały można stosować jako przekąskę lub dodawać do koktajli. Wygodnym sposobem na zwiększenie kalorii i dobrych tłuszczów w diecie jest stosowanie maseł orzechowych, takich jak masło migdałowe lub orzechowe.

Awokado - źródło błonnika i witamin

Awokado oferuje dużą ilość błonnika, witamin i minerałów, a także jest kolejnym pokarmem bogatym w zdrowe tłuszcze. Pokrojone lub rozgniecione awokado można stosować jako smarowidło lub dodawać do sałatek, kanapek lub koktajli. Węglowodany, które są kluczowe dla energii i regeneracji, można znaleźć w dużych ilościach w pełnych ziarnach.

Wysokokaloryczne płatki, komosa i brązowy ryż

Reklama

Płatki owsiane, komosa ryżowa i brązowy ryż to wysokokaloryczne pokarmy, które mogą pomóc zwiększyć ogólne spożycie kalorii. Naturalne cukry występujące w suszonych owocach, takich jak daktyle, rodzynki i morele, są bardzo energetyzujące i mogą być spożywane w dużych ilościach. Dodatkowo są dobrym źródłem błonnika, witamin i minerałów.

Ser jest świetną opcją dla osób, które chcą zwiększyć spożycie kalorii, ponieważ jest bogaty w białko i tłuszcz. Sery takie jak cheddar, mozzarella i parmezan można dodawać do kanapek, sałatek lub spożywać jako przekąskę, ale wszystkie są bardzo kaloryczne. Jajka są doskonałym źródłem białka i dobrym źródłem witamin, minerałów i tłuszczów zdrowych dla serca. Jajka są doskonałym źródłem białka i mogą być spożywane na śniadanie, obiad lub kolację.

Bogata w dobre tłuszcze ciemna czekolada może zapewnić szybki zastrzyk energii.

Reklama

Dodatkowo jest dobrym źródłem błonnika, żelaza i magnezu. Podsumowując, jeśli chcesz jeść więcej kalorii, oto niektóre z produktów, o których powinieneś pomyśleć w swojej diecie. Należy pamiętać, że każda osoba ma inne zapotrzebowanie na kalorie, dlatego skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem, aby dowiedzieć się, ile kalorii jest dla Ciebie najlepsze. Aby zapewnić dobrze zbilansowaną i zdrową dietę, ważne jest również zrównoważenie wysokokalorycznej żywności z różnorodnymi pokarmami bogatymi w składniki odżywcze.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama