Zima
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Długoterminowa prognoza pogody. Siarczyste mrozy idą do Polski

Przejdź do galerii zdjęć
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikował najnowszą prognozę pogody długoterminowej, z której wynika, że niestety do Polski niebawem dotrze fala mrozów z Rosji, gdzie termometry w niektórych miejscach wskazują nawet -40 stopni Celsjusza.
Reklama

Kiedy mrozy dotrą do Polski?

Jak prognozuje serwis fanipogody.pl, w połowie listopada do Polski dotrze zimne powietrze, które skutkuje ogromnymi mrozami w Rosji. Po 20 listopada śnieg i silny mróz zaczną docierać do Białorusi i Ukrainy.

Pierwsze załamanie pogody w naszym państwie nastąpi natomiast już jutro 10 listopada, gdy dojdzie do załamania aury, spowodowanej przez wyż, który wkroczy do Polski znad Azorów. W najbliższych dniach można spodziewać się więc opadu deszczu i niższych temperatur, które będą wynosić maksymalnie 10 stopni Celsjusza. Jeszcze zimniej zacznie robić się od 14 listopada, a pierwszy śnieg i siarczyste mrozy przyjdą pod koniec listopada.

Reklama

Najzimniej będzie na południu i na wschodzie, gdzie termometry wskażą -7 w nocy. W wielu regionach temperatura poniżej 0 utrzyma się niestety także w ciągu dnia.

Zima
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Długoterminowa prognoza pogody

Wiele osób zwraca uwagę na fakt, że tegoroczna jesień była ciepła, więc najprawdopodobniej zima również nas nie zaskoczy. Okazuje się, że takie myślenie jest błędem, a wszystko tak naprawdę zmieni się w grudniu.

Reklama

Z tegorocznych prognoz wynika, że w grudniu zarówno opady deszczu i śniegu, jak i temperatury mają być tym istotnie zbliżone do wieloletniej średniej. To oznacza, że będzie raczej zimno i spadnie śnieg. Najprawdopodobniej musimy liczyć się z koniecznością przetrwania kilkunastu zimowych dni, w których wystąpią ujemne temperatury.

Temperatura i poziom opadów w graniach normy będzie w styczniu i w lutym. Na ocieplenie należy liczyć dopiero w marcu, który ma być cieplejszy niż w ubiegłych latach.

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: usta zimą
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama