Faworki
Canva.com

Ile kalorii mają w sobie faworki?

Nawet w tłusty czwartek nie trzeba rezygnować z liczenia kalorii. Jeżeli jest się na diecie i nie zamierza się z niej rezygnować, choćby i na jeden dzień, a jednak ma się ochotę na zjedzenie tego teoretycznie "zakazanego" pączka albo przynajmniej kilku faworków, wystarczy wliczyć wybrany przysmak w bilans i... dalej cieszyć się efektami prowadzonej redukcji!
Reklama

Czy można je zjeść na diecie?

Faworki kalorie wyglądają dość podobnie do kalorii zawartych w pączkach, z tą różnicą, że jednak faworków da się zjeść mniej na raz niżeli pączków i dlatego właśnie często to one nieco lepiej sprawdzają się na diecie. Ich naturalna lekkość działa wyłącznie na korzyść. Z uwagi na to, że chrusty mają wyjątkowo niską wagę, nawet w ich solidnej dużej garści potrafi kryć się względnie niewiele kalorii, zwłaszcza gdy zostaną one porównane do kalorii występujących w bardziej zbitych i cięższych łakociach, czyli np. czekoladzie albo czekoladowych ciastkach z nadzieniem.

Ile kalorii mają faworki?

Mąka i żółtka jajek
Youtube/Orchideli
Reklama

W stu gramach faworków znajduje się mniej więcej pięćset kalorii. Średni płaski i cienki faworek daje około pięćdziesięciu kalorii, dlatego śmiało można zjeść nawet pięć czy sześć takich faworków na podwieczorek i to bez większych wyrzutów sumienia. Warto jednak wiedzieć i pamiętać o tym, że kalorie to nie wszystko. Oczywiście głównie to one decydują o tym, czy się tyje czy chudnie, jednakże trzeba mieć też na uwadze faworki wartości odżywcze, które niestety nie napawają optymizmem, bo opierają się głównie na węglowodanach prostych, czyli czystym cukrze. Jeżeli chce się stworzyć z faworków bardziej zbilansowany i jednocześnie sycący posiłek, należy dorzucić do nich jeszcze jakieś źródło białka.

Reklama

Dobry wybór to serek wiejski, jogurt grecki albo nawet specjalny napój proteinowy. Faworki można też podać z twarogiem, który spośród nabiału ma chyba najwięcej białka.

Aby spalić faworki kalorie pochodzące z solidnej garści chrupiących pasków, należy ćwiczyć przez przynajmniej jedną godzinę. Czy warto? Na to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedzieć.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama