Czosnek
Canva.com

Jak suszyć czosnek w domu? Proste sposoby!

Suszenie czosnku to świetny sposób na zachowanie go do późniejszego użytku, np. jako przyprawę do smakowitych dań. W dodatku jest to naprawdę łatwe! Oto sposób, jak wysuszyć czosnek zwykły i niedźwiedzi w swoim domu za pomocą kilku sprzętów kuchennych.
Reklama

Suszenie czosnku krok po kroku

Suszenie czosnku zwykłego zacznij od obrania ząbków czosnku. Następnie pokrój ząbki w cienkie plasterki lub posiekaj je na małe kawałki. Rozłóż czosnek na czystym, suchym ręczniku i pozwól mu wyschnąć na powietrzu przez kilka dni. Kiedy czosnek będzie całkowicie suchy, przechowuj go w szczelnym pojemniku w chłodnym, ciemnym miejscu.
Czosnek
Canva.com

W przypadku czosnku niedźwiedziego najpierw umyj główki i odetnij korzenie.

Reklama

Przetnij liście na pół w poprzek, a następnie pokrój je na małe kawałeczki. Umieść liście czosnku na tacy i wysusz w piekarniku w temperaturze 50 stopni Celsjusza.

Najlepsze domowe metody na suszenie czosnku to: suszenie na powietrzu i suszenie w piekarniku. Suszenie na powietrzu jest prostszą metodą i wymaga jedynie związania ząbków czosnku sznurkiem i powieszenia ich w ciemnym, suchym miejscu na kilka tygodni. Suszenie czosnku w piekarniku jest nieco bardziej skomplikowane, ale też szybsze. Wystarczy nagrzać piekarnik, rozłożyć ząbki czosnku na blasze i piec przez około godzinę.

Jak przechowywać czosnek suszony?

Kiedy czosnek jest już wysuszony, możesz go przechowywać w szklanym słoiku ze szczelną pokrywką. Pamiętaj, by opatrzyć słoik etykietą z datą, by wiedzieć, kiedy został wysuszony. Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie, możesz rozważyć przechowywanie suszonego czosnku w lodówce lub zamrażarce, aby zapobiec jego pleśnieniu. Suszony czosnek może być przechowywany w chłodnym, suchym miejscu przez okres do 6 miesięcy.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama