orzechy włoskie bez łupin
pexels.com

Jak wykorzystać łupiny po orzechach? Możesz wybielić nimi zęby!

Lubisz orzechy włoskie? Są bardzo zdrowe i warto spożywać je regularnie. Mają również wspaniałe właściwości kosmetyczne! Nie wyrzucaj łupin po nich. Przydadzą Ci się podczas mycia zębów.
Reklama

Płukanka z łupin po orzechach do wybielania zębów

Orzechy włoskie są nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe. Okazuje się, że wartościowe są również łupinki po nich. Nie wyrzucaj ich zatem! Przygotuj z nich płyn do płukania jamy ustnej.

Łupiny z sześciu dużych orzechów włoskich włóż do niewielkiego garnka i zalej szklanką zimnej wody. Następnie zagotuj je na mały ogniu i gotuj wywar przez około 20 minut. Po tym czasie musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ teraz całość powinna ostygnąć.

Kiedy odwar będzie już chłodny, zamocz w płynie swoją szczoteczkę do zębów. Skrupulatnie je szczotkuj przez około pięć minut, a następnie dokładnie wypłucz jamę ustną.

W tym przypadku ważna jest cierpliwość. Ta metoda wymaga regularności. Powinnaś szczotkować zęby płynem dwa razy dziennie przez minimum tydzień, a najlepiej dwa!

Reklama
Kobieta trzyma szklane naczynie z orzechami włoskimi wewnątrz
pexels.com

Jakie efekty daje płyn z łupin po orzechach?

Przede wszystkim w ten sposób możesz usunąć uporczywy kamień nazębny, a także wszelkiego rodzaju przebarwienia. Taką kurację warto przygotowywać regularnie.

Reklama
Autor - Klaudia Woźniak
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.pieszczynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama