Napój zero coca cola na diecie
Canva.com

Napoje zero na diecie - czy powinno się je pić?

Chyba każdy chciałby móc osiągać swoje sylwetkowe cele w sposób łatwy, prosty i względnie przyjemny. Cel jest tym trudniejszy do osiągnięcia, im większa jest naturalna miłość do wszystkich niezdrowych przekąsek, wśród których prym wiodą wszelakie słodkie przekąski, do których zaliczyć trzeba również słodkie gazowane napoje.
Reklama

Kolorowe oranżady są źródłem samych pustych kalorii, więc najlepiej po prostu wcale ich nie pić. Jeżeli mimo bycia na diecie nie chce się jednak rezygnować tak na dobre z ulubionego smaku gazowanych słodkich soczków, warto zamienić je na napoje zero cukru, które nie będą mieć kalorii i dzięki temu nie będą zaburzać procesu redukcji.

Czy napoje zero są zdrowe?

Oczywiście w napojach zero cukier musi zostać zastąpiony czymś innym, by słodki smak został zachowany, dlatego też wymienia się go na substancje słodzące niezawierające kalorii, czyli np. stevię, maltitole albo erytrytol. Słodziki nie są wcale takie złe, jak się je maluje. Nie ma badań dowodzących tego, by rzeczywiście zwiększały one ryzyko zachorowania na nowotworowy, a są natomiast badania, które potwierdzają, że za sprawą picia napojów bez cukru i bez kalorii można chudnąć szybciej i efektywniej niżeli wskutek stosowania podobnej diety, tyle że bez żadnych słodkich napojów.

Zamiennik słodyczy?

Reklama

Czasami napoje zero na diecie potrafią zaspokoić apetyt na słodycze. One również są słodkie i bardzo smaczne, ale mają tę przewagę nad zwykłymi oranżadkami czy nawet batonikami bądź czekoladkami, że nie wprowadzają do organizmu żadnych dodatkowych kalorii. Teoretycznie można je pić bez żadnych wyrzutów sumienia i w dowolnych ilościach, choć z tymi ilościami mimo wszystko warto uważać, bo jednak głównym źródłem płynów w dobrej diecie zawsze powinna być woda, a napoje zero cukru należy traktować wyłącznie jak rekreacyjny dodatek, po który sięga się wtedy, gdy ma się wielką ochotę napić się czegoś gazowanego i słodkiego.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama