Menstruacja
Canva.com

Popularne aplikacje, które pomogą Ci obliczyć termin menstruacji

Jesteście fankami aplikacji mobilnych i lubicie mieć wszystko pod kontrolą> Warto zastanowić się nad zainstalowaniem aplikacji, która będzie czuwać nad waszym cyklem menstruacyjnym. Znalazłyśmy dla was cztery proste w obsłudze apki, które z pewnością spełnią swoją rolę.
Reklama

Aplikacje mobilne to kopalnia wiedzy i rozrywki. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, bo od lat programiści wręcz prześcigają się, żeby stworzyć idealne oprogramowanie dopasowane do potrzeb każdego klienta. Możemy dzięki aplikacjom, np. monitorować swój sen, ilość spożywanej wody, zarządzać dietą, czy treningiem cardio. Coraz bardziej popularne są także aplikacje miesiączkowe lub inaczej: menstruacyjne.

Jeszcze do niedawna wiele pań uważało, że doskonale wie, kiedy ma termin menstruacji lub dni płodne, dzięki starannie prowadzonemu kalendarzykowi. Teraz jednak kobiety są dużo bardziej zabiegane niż wcześniej i potrzebują prostych oraz funkcjonalnych rozwiązań. Aby miesiączka już nigdy nie była totalnym zaskoczeniem, warto zastanowić się nad zainstalowaniem jednej z polecanych aplikacji.

Reklama

Proste aplikacje, które mogą pomóc każdej kobiecie

Menstruacja
Canva.com

Jedną z aplikacji, którą zdecydowanie warto sprawdzić jest Flo. Proste oprogramowanie służy do monitorowania cyklu menstruacyjnego oraz śledzenia dni płodnych.

Reklama

Aby zacząć przygodę z tą aplikację wystarczy podać takie dane jak waga, przewidywana długość cyklu oraz termin ostatniej miesiączki. Flo przypomni wam o zbliżającym się okresie oraz o owulacji. To również skuteczne narzędzie dla par, które starają się o dziecko. Dużym plusem jest to, że Flo doskonale radzi sobie także nieregularnym cyklem menstruacyjnym.

Miesiączka pod kontrolą

Menstruacja
Canva.com
Reklama

Kolejną darmową aplikacją na telefon jest Kalendarz Miesiączka. W łatwy sposób możecie śledzić swój cykl menstruacyjny, a także na podstawie tych danych planować ciążę. Wszystkie dane zawarte w Kalendarzu możecie przesłać także swojemu lekarzowi za pomocą funkcji share PDF.

Jeśli planujecie w najbliższym czasie wspólnie z partnerem ciążę, to może warto zapoznać się z funkcjami aplikacji Glow. To kalendarz online, który pozwoli nam zapisywać bardziej szczegółowe dane, takie jak: temperaturę ciała, libido, czy środki stosowane w ramach antykoncepcji. Glow można synchronizować z GoogleFit oraz MyFitnessPal.

Wsparcie w problemach z płodnością

Bardzo pomocna jest także aplikacja OvuFriend. To projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Kobiety, dzięki temu narzędziu mogą szybciej zajść w ciążę lub wykryć problemy ze swoim cyklem miesiączkowym lub płodnością. Wśród wielu funkcji znajdziemy: wyznaczanie dni płodnych oraz analizę płodności w ramach sztucznej inteligencji. OvuFriend na co dzień współpracuje z kobietami, które mają trudności w staraniu się o dziecko. Liczne porady dostępne na platformie internetowej są opracowane przez wybitnych ekspertów medycznych.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama