Canva.com

Doskonała marmolada pomarańczowa dla oszczędnych. Ten dodatek znacznie obniży koszty przygotowania przetworów

Domowa marmolada pomarańczowa nie musi być droga. Wystarczy jeden dodatek, który jesienią jest tani i łatwo dostępny. Dzięki dorzuceniu tego warzywa do pomarańczy ten słodki dodatek do naleśników, tostów i ciast przygotujmy bez szkody dla domowego budżetu.

Marmolada pomarańczowa — elegancki dodatek do deserów

Marmolada pomarańczowa to doskonały dodatek to wszelkich dań na słodko — kanapek, tostów, naleśników i ciast. Jednak ten przepis zawiera sekretny składnik, którym jest dynia! Użycie tego warzywa znacznie obniży koszty przygotowania marmolady, a w żaden sposób nie wpłynie na jej walory smakowe. Wręcz przeciwnie, smak marmolady pomarańczowej z dynią jest po prostu boski. 

Marmolada pomarańczowa z dynią — składniki

  • 1 mała dynia ok. 1 kg

  • 2 pomarańcze

  • 1 cytryna — sok i skórka

  • 700 ml wody

  • 700 g cukru

  • ½ łyżeczki mielonego cynamonu

  • ½ łyżeczki mielonego imbiru

  • 5 goździków

Canva.com

Jak usmażyć marmoladę z pomarańczy i dyni?

  1. Dynię dokładnie obieramy ze skórki i oczyszczamy z pestek (sprawdź, jak suszyć pestki dyni). Miąższ kroimy w kostkę o boku 1 cm. 

  2. Pomarańcze i cytrynę dokładnie myjemy w gorącej wodzie. 

  3. Ocieramy skórkę z cytryny i wyciskamy sok

  4. Pomarańcze obieramy ze skórki. Usuwamy większą część białego albedo, a skórki bardzo drobno siekamy lub ścieramy na tarce. Miąższ pomarańczy rozdrabniany w blenderze. 

  5. Do dużego rondla wrzucamy pokrojoną dynię, dodajemy zblendowane pomarańcze, skorki oraz sok i skórkę z cytryny. Wlewamy wodę i doprowadzamy do wrzenia. Dynię z pomarańczami gotujemy ok. 50 minut — warzywo musi być zupełnie rozgotowane. 

  6. Do musu pomarańczowo-dyniowego dajemy przyprawy, dosypujemy cukier i wszystko gotujemy kolejną godzinę. Od czasu do czasu mieszamy, aby marmolada nie przywierała do dna. Marmolada jest gotowa, kiedy jest gęsta, błyszcząca i szklista. 

  7. Gorącą marmoladę przekładamy do wyparzonych słoiczków i przechowujemy w lodówce. Przetwory możemy także zapasteryzować, aby przedłużyć ich trwałość.   

Smacznego!

Autor:
redaktor zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł