Grill a ciąża
Canva.com

Czy w ciąży można jeść kiełbasę i karkówkę z grilla? Dozwolone dania dla przyszłej mamy

Wakacyjne grillowanie nierzadko kończy się niestrawnością i bólem brzucha z przejedzenia. Nic dziwnego, bowiem smakołyki z rusztu nie tylko wyglądają apetycznie w marynacie, ale także smakują. Czy przyszłe mamy w ciąży mogą jeść dania z grilla, czy raczej powinny unikać kiełbas, karkówek i skrzydełek?
Reklama

Dania z grilla dla przyszłej mamy

Grill
Canva.com

Jesteś w ciąży i właśnie otrzymałaś zaproszenie na grill party na świeżym powietrzu? Nie musisz się zastanawiać, czy dania z rusztu są odpowiednie dla Ciebie. Dobrze przygotowane, grillowane smakołyki mogą być nawet o wiele zdrowsze od tych, które usmażymy na głębokim oleju. Wiele zależy od tego, jak pyszności z rusztu zostaną przygotowane.

Reklama

Warto porozmawiać z gospodarzami imprezy, że zależy Ci, aby grill był czysty i nie przypalał się w trakcie rusztowania mięs. Dania, które będą przygotowywane dla Ciebie lub porcje można spokojnie umieścić także w folii aluminiowej lub na perforowanej tacce. Najzdrowszy grill to taki, który jest przygotowywany na węglu drzewnym.

Jak przygotować grilla dla ciężarnej?

Grill a ciąża
Canva.com

Pamiętaj, że typowe produkty na grilla, takie jak karkówka, udka z kurczaka, czy kiełbasa są dość tłuste i mogą powodować niestrawność. Unikaj w ciąży także marynat ze środkami konserwującymi, takimi jak azotany, czy azotyny. Te substancje po uzyskaniu odpowiedniej temperatury przekształcają się w toksyczne.

Kobiety z grilla mogą jednak jeść niepeklowane mięsa - chudy indyk, królik, czy kurczak. Te mięsa nie wymagają dużo pieczenia. Zdrowy także będzie pstrąg, sandacz oraz łosoś.

Reklama

Ryby są bogate w kwasy omega-3.

W trakcie grillowania warto unikać kontaktu mięsa z rozpałką. Może to powodować później ogromne bóle brzucha i nawet zatrucie. Mięso na grilla najlepiej wyciągnąć zaledwie kilka minut przed rusztowaniem, aby nie rozwijały się w nim bakterie. Wszelkie marynaty możemy łatwo przygotować z naturalnych, domowych składników.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama