Wołowina z grilla
Canva.com

Krucha i aromatyczna wołowina z grilla - propozycja dla twardzieli. Jaką wybrać?

Wołowina z grilla to propozycja dla prawdziwych mężczyzn oraz smakoszy krwistego mięsa oraz steków. Dziś wspólnie przygotujemy pyszny kawałek na ruszcie, który zachwyci wasze kubki smakowe!
Reklama

Które kawałki wołowiny są pyszne na grilla?

Wołowina z grilla
Canva.com

Jeśli wybieracie się na zakupy na grilla, to warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda wołowina. Istotne jest to, w jakich warunkach była przechowywana, a także, czy za długo nie leżała w osoczu. Pyszna wołowina powinna być czerwona, wilgotna i sprężysta w dotyku. Bardzo ważne jest także sprawdzenie, czy kolor tłuszczu jest biały. Żółty lub kremowy odcień tłuszczu może świadczyć o tym, że mięso jest stare.

Reklama

Wołowina na grilla sprzedawana w próżniowych opakowaniach w supermarketach często pochodzi od krów rasy mlecznej. Idealna wołowina to taka, która jest pochodzenia ras mięsnych. Ten czynnik wpływa na jakość mięsa, a także jego zapach oraz smak. Mięso o charakterystycznej, marmurkowej strukturze tłuszczu jest bardziej kruche i wyraziste. Jeśli jesteśmy miłośnikami pysznych steków, to z pewnością docenimy wyjątkowy smak wołowiny sezonowanej.

Reklama
Najlepsze kawałki na grilla to rostbef, antrykot, ligawa, polędwica wołowa oraz rostbratel. Nie wybierajmy na grilla udźca - to mięso jest zbyt twarde i trudno się je kroi.

Jak marynować wołowinę?

Wołowina z grilla
Canva.com

Rostbef wołowy, czy polędwicę z wołowiny możemy marynować w ziołach, przyprawach do grilla. Bardziej zaprawieni w rusztowych eksperymentach próbują przygotować pyszne glazury z mieszanki wina, octu winnego, musztardy, a także mocnego alkoholu.

Reklama

Marynatę do wołowiny możemy przygotować z whisky, koniaku lub nalewki z owocu dereni.

Jeśli lubimy prawdziwy, nieco surowy smak wołowiny, to możemy marynować ją tuż przed grillowaniem. Wystarczy, że dodamy rozmaryn, pieprz, olej oraz tymianek. Wołowinę możemy posolić przed smażeniem. Dzięki temu mięso zyska ciekawy smak.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama