Gotowe dania
Canva.com

Podajesz dziecku gotowe dania ze słoika? Najpierw sprawdź skład...

Raczej żaden rodzic nie podałby swojemu dziecku czegoś, co mogłoby okazać się dla niego niezdrowe. W przypadku gdy jednak w domu dwójka rodziców pracuje i to często na dwa lub półtora etatu, tego czasu na codzienne przygotowywanie wartościowych posiłków dla maluchów zostaje naprawdę niewiele.
Reklama

Gotowe dania - czy zawsze są niezdrowe?

Ratunkiem okazują się wtedy wybrane gotowe dania dla dzieci, których w sklepach teraz jest do wyboru naprawdę dużo. Całe szczęście one nie muszą być wcale złym wyborem. Coraz częściej producenci przykładają się mocno do dbania o ich skład i wartości odżywcze, które w tym momencie naprawdę nie pozostawiają wiele do życzenia, a nieraz są wprost wzorowe.

Testuj, smakuj i podawaj

Gotowe dania
Canva.com

Gotowe posiłki potrafią być posiłkami wysokiej jakości. Nierzadko składają się wyłącznie z dobrych naturalnych produktów, których nie uzupełnia się nawet przyprawami, albowiem te - zwłaszcza dla bardzo małych dzieci - mogą jednak okazać się nieco szkodliwe.

Reklama

Dobrymi gotowymi posiłkami dla dzieci będą zarówno śniadaniowe kaszki (zwykle z dodatkiem owocowych musów lub galaretki), jak i potrawki typowo obiadowe złożone z warzyw i kaszy lub mięsa oraz specjalne napoje czy nawet gotowe mleczka w butelkach.

Warto zwrócić uwagę i na ich skład, i na ich smak. Rodzic powinien zawsze spróbować tego, co zamierza podać dziecku, by upewnić się, że danie nie jest za mocno przyprawione, a zwłaszcza przesolone (tej soli praktycznie w ogóle nie powinno w nim być). Oczywiście inaczej będą wyglądać gotowe dania dla dzieci kierowane do starszych już pociech, w wieku kilku czy wręcz kilkunastu lat, albowiem tego typu potrawy będą już w dużej mierze przypominać te, jakimi normalnie zajadają się dorośli.

W sytuacji, gdy naprawdę nie ma się takiej możliwości, by samemu przygotować dziecku jakiś wartościowy obiad, warto po prostu sięgnąć w sklepie po zdrowe dania dla dzieci występujące pod postacią dań gotowych do spożycia. Już delikatne ich podgrzanie pozwoli wydobyć z nich pełnię smaku, wspaniały aromat i wszystkie kluczowe wartości odżywcze.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama