Rabarbar na tacy
Canva.com

Rabarbarówka, czyli lecznicza nalewka z rabarbaru. W czym może nam pomóc?

Rabarbar to wieloletnia roślina zielna z rodziny Polygonaceae, pochodząca z Syberii i Azji Środkowej. Liście rabarbaru są używane do wytwarzania nalewki leczniczej, która tradycyjnie była stosowana w leczeniu kolki, biegunki i czerwonki. W tradycyjnej medycynie chińskiej rabarbar łączy się z innymi ziołami w leczeniu astmy, wysokiego ciśnienia krwi i zapalenia wątroby.
Reklama

Właściwości rabarbaru

Rabarbar na tacy
Canva.com

Rabarbar to niskokaloryczny, bogaty w błonnik pokarm bogaty w witaminę C, witaminę K. i kwas foliowy. Rabarbar jest również dobrym źródłem błonnika i potasu. Niektóre dowody sugerują, że rabarbar może mieć właściwości przeciwnowotworowe, ponieważ zawiera fitochemikalia zwane antocyjanami, które mają właściwości przeciwutleniające.

Reklama

Rabarbar ma cierpki, kwaśny smak i jest stosowany jako tradycyjny środek na katar sienny, przeziębienia i grypę. Liście rośliny rabarbaru są suszone, a następnie mielone na proszek. Sproszkowane liście miesza się z alkoholem, aby uzyskać nalewkę.

Pyszny przepis na nalewkę

Rabarbar na tacy
Canva.com

Aby zrobić nalewkę, potrzebujesz świeżego rabarbaru, alkoholu i wody. Możesz również użyć miodu lub nektaru z agawy zamiast alkoholu. Aby przygotować nalewkę, musisz pokroić rabarbar na małe kawałki, a następnie zalać alkoholem i pozostawić na co najmniej tydzień.

Reklama

Po upływie tygodnia odcedź rabarbar z alkoholu i dodaj wodę, aby go rozcieńczyć. Następnie przechowuj nalewkę w szklanym słoju lub butelce z obcisłą pokrywką.

Aby zrobić koktajl z nalewką rabarbarową, wymieszaj go z ulubionym sokiem lub wodą mineralną. Możesz również zrobić mocktail, mieszając go z lemoniadą. To absolutnie orzeźwiająca propozycja na wakacje.

Nalewka z rabarbaru jest silnym lekarstwem na nudności, wymioty, biegunkę i inne problemy żołądkowo-jelitowe. Jest również stosowana w leczeniu kamieni nerkowych i infekcji pęcherza moczowego. Nalewkę z rabarbaru można znaleźć w większości aptek i sklepów ze zdrową żywnością.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama