Przepierzenie drewniane
Canva.com

Ażurowe przesłony w pokoju pomogą Ci odzyskać trochę spokoju i prywatności

Właśnie kupiliście lub wynajęliście swoje wymarzone małe cztery kąty? Gratulujemy! Dziś doradzimy wam, jak stworzyć prywatną przestrzeń i oazę spokoju w mieszkaniu typu studio, czyli pokój połączony z aneksem kuchennym. Rozwiązaniem mogę być przepierzenia lub przesłony z klasycznego drewna.
Reklama

Od kilku lat coraz więcej mieszkań i domów jest zaprojektowane tak, aby wnętrza były otwarte i wielofunkcyjne. Takie ustawienie pozwala domownikom na swobodny kontakt, rozmowę w ciągu dnia. Otwarta kuchnia z widokiem na salon, pokój dzienny jest teraz bardziej ergonomiczna, dzięki zastosowaniu, m.in. dużo cichszych urządzeń AGD oraz licznym, efektownym elementom wykończenia. Jeśli jednak chcemy osłonić kuchenną zabudowę i znaleźć dla siebie trochę spokojnej przestrzeni, to warto zastanowić się nad zamontowaniem ażurowej przesłony.

Drewniane przesłony - hit aranżacji wnętrz

Przepierzenie drewniane
Canva.com

Przepierzenie drewniane z naturalnego drewna lub materiałów pokrytych fornirem wygląda bardzo elegancko i pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Konstrukcja montowana jest do podłogi i do sufitu, jeśli jest taka potrzeba. Pamiętajmy, że w sklepach z dekoracjami wnętrz znajdziemy niezliczone ilości wzorów ażuru - poziome, pionowe szczebliny, kratki geometryczne oraz fantazyjne podziały. Ważne, aby przepierzenie było ruchome, dlatego zamontujmy je na szynach.

Reklama

Dzięki temu będziemy mogli w każdej chwili powiększyć przestrzeń w swoim studiu.

Delikatnie i z klasą

Przepierzenie drewniane
Canva.com

Ażurowe przesłony z klasycznego drewna nie zabierają dużo światła w otwartej kuchni, tak jak ścianki postawione między aneksem a salonem. Lekkie przepierzenia dodają wnętrzu charakteru, a ozdobione, np. delikatnymi kwiatami lub bluszczem - dodadzą lekkości i zmysłowego klimatu.

Reklama

Drewniane przepierzenia bardzo dobrze wygłuszają wnętrze i je wyciszają, dlatego domownicy mogą swobodnie korzystać z kuchni i jednocześnie, np. czytać książkę w salonie lub rozmawiać.

Przy takiej delikatnej ściance możemy także ustawić stolik kawowy oraz wygodny fotel, które posłużą jako kącik do czytania, np. z ozdobną lampą. Ażurowa przesłona doskonale komponuje się z dodatkami w stylu art deco, glamour oraz we wnętrzu rustykalnym.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama