Figurka mikołaja, prezenty i gałęzie choinki.

Kiedy dokładnie daje się prezenty na mikołajki? Sprawdź!

Grudzień to czas radości i prezentów. Najpierw wypadają mikołajki, później Gwiazdka. Świąteczna atmosfera zachęca do spotkań z bliskimi i wyszukiwania dla nich upominków. Na te parę dni w roku wszyscy zamieniają się w mikołajów i elfy. Czasem wystarczy drobiazg, żeby uszczęśliwić innych. Kiedy jednak najlepiej dawać jakieś podarunki? Czy wiesz, kiedy daje się prezenty na mikołajki?
Reklama

Kiedy są mikołajki?

Trzeba zacząć od tego, kiedy wypadają mikołajki. Według kalendarza termin tego święta przypada na 06 grudnia. Co ciekawe, mikołaj podobno nie przychodzi tego dnia... Przybywa w nocy z 05 na 06 grudnia. Rano już dawno nie ma po nim śladu, za to czekają zostawione kilka godzin wcześniej prezenty. Upominki dawane w tym terminie są (a raczej powinny być) symboliczne. Prawdziwe, duże prezenty powinno dawać się na Gwiazdkę. Mikołaj zostawia podarunki w butach (trzeba je wtedy porządnie wypastować i wyczyścić) albo w skarpetach, ewentualnie pod poduszką. W niektórych domach od razu zabiera napisany do niego list, w którym wszyscy wymieniają listę prezentów, które chcą dostać na Święta.
Mikołaj trzyma serce ze sweterka.
Cnva

Mikołajki - 6 grudnia to czas radości

Ludzie najczęściej wymieniają się prezentami w dniu mikołajek.
Reklama
Zdarza się jednak też, że po prostu umawiają się na inny konkretny termin. Nie ma wtedy niedomówień i niezręcznych sytuacji. Wiadomo, że tego i tego dnia trzeba mieć przy sobie upominek dla drugiej osoby. Często samo święto mikołajek i towarzyszące mu imprezy też się przekłada tak, żeby wszystkim pasowały. Wtedy jest idealna okazja, żeby obdarować się prezentami.

Mikołajkowe imprezy i atrakcje

W grudniu, w okolicy mikołajek organizowane są liczne przyjęcia i zabawy związane z tym świętem. Zarówno w przedszkolach, jak i szkołach, firmach jeden dzień jest zupełnie inny od wszystkich, przeznaczony na beztroskie obchodzenie mikołajek, dekorowanie wszystkiego na nadchodzącą Gwiazdkę i obdarowywanie się nawzajem mniejszymi lub większymi prezentami. Sporo osób przebiera się wtedy także za mikołaja, elfa, albo śnieżynkę.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama